ببرید ,بازار ,می‌توانید ,دهید ,بازدید

استانبول در دو روز

شما میتوانید با تور ارزان استانبول علاوه بر هزینه کم در وقت خود هم صرفه جویی کنید و استانبول را به عنوان گزینه های مد نظرتان و در اولویت اول جهت مسافرتهای گردشگری و بازدید از اماکن توریستی قرار دهید. تور ارزان استانبول را با دقت خریداری کنید بعنوان مثال شما نیتوانید با در نظر گرفتن خدمات تور خواسته های خود را ارزیابی کنید.

سفرتان در استانبول را، با دیدن مسجد آبی و همسایه‌اش، ایا صوفیه آغاز کنید. سپس به بازدید از «بازیلیکای سیسترن» بپردازید. برای ناهار می‌توانید از بالای دیوان «یولو» خود را به بازار بزرگ رسانده و به رستوران «هاووزلو» بروید. می‌توانید از محوطه‌‌ی «تهتکاله» و از راه آبی «امینونو»، خود را به بازار مصری‌ها برسانید.

بعد از این که خوب در اطراف این بازار گشتی زدید، از غذاهای ترکی در «حمدی ات لوکانتاسی» که کباب‌هایش حتی از منظره‌اش هم بهتر است، لذت ببرید. بعد از صرف شام، به مسجد آبی برگردید، جایی در کافه «مشاله» بگیرید و با خیال راحت یک «نارگیله» (قلیان سنتی) بکشید و به موسیقی زنده‌ی عامه‌پسند گوش دهید.


روز دوم را به بازدید از کاخ توپکاپی و موزه‌ی باستان‌شناسی استانبول اختصاص دهید. از کاخ شروع کرده و برای هر کدام ۴ ساعت وقت بگذارید. از ناهار و نماهای زیبای ایوانِ رستوران «کنیالی» لذت ببرید. برای صرف شام می‌توانید در امتداد پل گالاتا حرکت کرده، خود را به گردشگاه جهانی بیوغلو در پایین خیابان استقلال برسانید و از مزه‌ها و غذاهای محلی در خیابان «نویزاده» لذت ببرید.

منبع اصلی مطلب : آژانس گردشگری و مسافرتی مانلی پرواز
برچسب ها : ببرید ,بازار ,می‌توانید ,دهید ,بازدید
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : استانبول در دو روز